Nahlásenie konta na Google+

Nahlásenie konta na Google+

V dnešnom článku nadviažeme na môj minulý príspevok do sekcie Prevencia IT kriminality a to na článok „Krádež identity„.

Venovali sme sa problematike krádeže identity na sociálnych sieťach a tiež som vám podal krátky návod ako postupovať, keď Útočník (U) vytvorí falošný profil za cieľom zdiskreditovať vašu osobu. Na internete existuje mnoho rád ako postupovať pri nahlasovaní falošných profilov, no drvivá väčšina z nich sa venuje len jednej sociálnej sieti a to Facebook-u.

Ja vám však chcem poskytnúť návod ako postupovať pri nahlasovaní falošného profilu aj na sociálnej sieti Google+ , keďže aj táto sieť sa teší stále väčšej obľube medzi užívateľmi. Či sa nám to páči alebo nie, Google automaticky náš Gmailový účet transformuje aj ako profil na sieti Google+ . A práve toto poskytuje potencionálnym útočníkom ďalšiu príležitosť ako napadnúť vašu osobu alebo ako o Vás zhromažďovať  ďalšie osobné údaje.

Pozrime sa teda na krátky návod ako postupovať pri nahlasovaní falošného profilu na sieti Google+

Krok prvý:

zneužitie_g+1

Po otvorení si falošného profilu je nutné kliknúť na šípku smerujúcu dole, kde sa vám zobrazí ďalšie okno s možnosťami.

 

Krok druhý:

zneužitie_g+2

 

Po kliknutí na šípku sa vám zobrazí toto okno, v ktorom si zaškrtnete možnosť, ktorá vám najviac vyhovuje. Pri tématike krádeže identity teda vyberieme možnosť “ Tento profil predstavuje odcudzenie identity inej osoby“ a následne sa nám ukáže možnosť, ktorá je zobrazená na ďalšom obrázku. Po kliknutí na „select“ sa vám zobrazia 3 možnosti – vy, vaša rodina alebo celebrita. Samozrejme vyberiememožnosť „JA“ a už len stačí kliknúť na položku „hotovo“ a hlásenie je kompletné.

 

 

 

 

zneužitie_g+3

 

Je možné, že vás pracovníci Googl-u budú kontaktovať ohľadom upresnenia informácií o vašej osobe. Je to potrebné kvôli tomu, že si potrebujú overiť či náhodou útočník nenahlasuje váš profil ako ten, ktorý je zneužitý.

 

 

 

 

 

 

Verím, že tento krátky návod vám poskytol dostatok informácií pri postupe nahlasovania falošného profilu na sociálnej sieti Google+ Pevne dúfame, že náš návod nikdy nebudete musieť použiť, pretože odcudzenie identity nie je príjemná vec a môže výustiť do vážnych zdravotných, psychických a právnych problémov, no pokiaľ by ste sa predsa len dostali do situácie, kedy dôjde k odcudzeniu vašej identity už viete ako postupovať a čo robiť.

 

Tomáš Paulus

Vyjadrite váš názor v komentároch