Nový projekt – knižnica pracovných listov

V rámci našej podpory vzdelávania spúštame nový neziskový projekt určený pre učiteľov základných a stredných škôl sme 6.marca 2024 spustili elektronickú knižnicu pracovných listov pre témy informačnej bezpečnosti, kybernetickej bezpečnosti a prevencie kybernetickej kriminality.

Ich autormi sú učitelia slovenských škôl, ktorí sa rozhodli dobrovoľne sprístupniť svoje know-how ďalším kolegom a tak prispieť ku skvalitňovaniu vzdelávania bezpečnosti v našich školách. V okamihu spustenia obsahovala knižnica celkom 12 pracovných listov zameraných na témy ako netiketa, útočníci na internete, sociálne inžinierstvo, digitálna stopa, heslá, phishingové útoky, zabezpečenie PC a ďalšie. Od druhého dňa po spustení spustenia do knižnice pribúdajú ďalšie a následne pribudnú nie len pracovné listy, ale aj ďalšie sekcie, ktoré si zatiaľ nechávame ako prekvapenie. Jednoducho byť členom tejto knižnice sa určite oplatí najmä ak vstupenkou je len trochu duševnej práce.

Prístup do knižnice pracovných listov

Pracovné listy sú zdieľané na základe súhlasu autorov bezplatne. Prístup k nim je z našej strany umožnený každému učiteľovi slovenských základných a stredných škôl po splnení dvoch podmienok:

  • poskytne do knižnice minimálne jeden pracovný list s uvedenou tematikou,
  • poskytne súhlas s bezplatným zdieľaním pre všetkých učiteľov s prístupom do elektronickej knižnice.

Ako získať prístup do knižnice pracovných listov

Na adresu info@preventista.sk zašlite minimálne jeden pracovný list s vyššie uvedenou tematikou.

V texte e-mailu uveďte svoje:

  • meno,
  • priezvisko,
  • školu,
  • a pripojte text súhlasu:

„Súhlasím s bezodplatným zaradením mnou vytvoreného diela (pracovného listu) do knižnice OZ Preventista – združenie pre bezpečnosť a prevenciu, kde bude prístupná  bezplatne ďalším učiteľom. Rovnako udeľujem súhlas so zverejnením svojho mena, priezviska a názvu školy na webovej stránke OZ Preventista – združenie pre bezpečnosť a prevenciukonkrétne na podstránke knižnice pracovných listov.

Následne Vám budú odpoveďou na Váš e-mail zaslané prístupové parametre do našej knižnice a Vami zaslaný pracovný list zaradený do elektronickej knižnice.

Odporúčané zdroje pre spracovanie pracovných listov

Všetky uvedené publikácie vrátane ďalších nájdete v našej elektronickej knižnici.

Vyjadrite váš názor v komentároch