Víťazka súťaže o návrh nášho maskota je z Košíc!

Víťazka súťaže o návrh nášho maskota je z Košíc!

Občianske združenie  PREVENTISTA – združenie pre bezpečnosť a prevenciu  v rámci svojho Programu podpory prevencie IT kriminality a znižovania rizík spojených s využívaním informačných technológií vyhlásila za aktívnej pomoci VÚB Nadácie a ďalších partnerov od 18.júna do 15.septembra 2015 veľkú letnú prázdninovú súťaž pre deti a mládež pod názvom „Tvoj nápad môže pomôcť MASKOT“. Úlohou pre súťažiacich  bolo navrhnúť počas letných prázdnin maskota symbolizujúceho preventívne aktivity združenia.

Do súťaže sa svojou tvorivou činnosťou zapojilo celkom 100 autorov z celého Slovenska.  „Pokúsili sme sa o nemožné – vyhlásiť súťaž pre mládež na letné prázdniny. Účasť a úroveň predložených návrhov nás prekvapila i potešila Práce nám zasielali samotné deti, ale aj rodičia v mene svojich detí spolu so sprievodným textom popisujúcim s akým nadšením sa dieťa zapojilo a teda bolo zrejmé, téma prenikla aj k rodičom.“

 

Víťazom sa so svojim kreatívnym návrhom stala študentka  Sára Kancianová z Košíc so svojím kreatívnym návrhom postavičky priateľského robota ktorému dala meno Preventista.   „je priateľský robot. Internet je jeho domovom. Na plný úväzok pracuje ako ochranca detí a mládeže pri ich činnosti internete. Náplňou jeho práce je hlavne dohliadnuť na bezpečnosť detí a mládeže pred kyberšikanou. Vo voľnom čase sa venuje surfovaniu (hlavne na internete), aktivistickým činnostiam (stop kyberšikane) a občasne prednáša o IT kriminalite v rôznych školách“ charakterizuje  maskota jeho autorka.

12021991_10204532283855817_421788598_n

Víťazný maskot súťaže Tvoj nápad môže pomôcť – Maskot

Ak by ste v nasledujúcich týždňoch navštívili Lučenec, môžete súťažné práce môžete uvidieť v galérií Mestskej knižnice a to až do konca októbra.

Vyjadrite váš názor v komentároch